Własnym nurtem

Celina Mróz i Jarosław Frąckiewicz przez kilkadziesiąt lat, razem i osobno, podróżowali na pięciu kontynentach, czyniąc z dalekich i bliskich eskapad styl życia. W czasach bez znanego nam dziś internetu oraz w jego początkach w Polsce, dzielili się swoją pasją poprzez prezentacje na żywo, publikacje w prasie oraz, kiedy pojawiła się taka możliwość, dwa prowadzone przez nich podróżnicze blogi.

Dzięki umiejętności inspirowania innych swoim podróżowaniem byli czterokrotnie nagradzani na gdyńskich Kolosach – największych w Europie spotkaniach podróżników.

Książka Marcina Odrakiewicza Własnym nurtem to reportaż o podróżniczej drodze Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza. O kilkudziesięciu latach podróżowania, pasji odkrywania dalekich zakątków świata i zachwycania się tymi bliskimi. To również próba przywrócenia trójmiejskim podróżnikom dobrego imienia. Autor rozlicza spekulacje, które pojawiły się w polskich mediach po śmierci gdańskich kajakarzy oraz ujawnia, że oskarżenie Celiny i Jarosława o nielegalne obozowisko na terenie indiańskiej wioski było fałszywe.